ne zaman geçti 5 yıL

Beş yıl önceydi. Bu sabah , bu saatlerde beş saatlik bir anneydim; eşim de baba… Günlerden yine Pazartesi’ ydi.

Gözümüzün bebeği olduğun için Dine koyduk adını; iyi kalpli ol, ışıl ışıl konuşabil diye de Dilay…

Beraber yaptık seninle bu kostümü; keçeden tacı sen kestin; tütünün tüllerini de… Pastanda yardım ettin, kurabiyelerde balıkların gözünü sen yaptın; “ne güzel birlikte yapıyoruz di mi anne?” diye mutlu oldun. Bir elinle rimel sürerken bir eliyle hamur açanlardan olacaksın sanırım.

Empati yapabiliyorsun uzunca süredir; bu da anlaşmamıza büyük katkı sağladı; birbirimizi daha iyi anlıyor; sınırlarımızı öğreniyoruz. Bu yıl doğumgününü en iyi idrak ettiğin yıl oldu. Cuma’ dan beri kutlamalar yapıp duruyoruz; okuldakini de çok sevdin; aile pikniğini de; bu senin en güzel doğumgününmüş, öyle diyorsun; beş yıllık geçmişinle…

mayıs 2012, şile

ve işte bir yıl daha büyüdün… Artık o ne küçüklerin tombikliğinden eser var sende ne de konuşurkenki peltekliklerinden, bildiğin çiroz bir küçük kızsın sen… Ama her zaman annenin ve babanın minicik prensesi olarak kalacaksın tıpkı tüm diğer kız çocukları gibi :)

Mutlu yıllar bebeğim…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
This entry was posted in baLo and tagged . Bookmark the permalink.

24 Responses to ne zaman geçti 5 yıL

 1. derya ö. says:

  Ne güzel ,maaşallah, upuzun bir ömrü olsun Dilay’ınızın, sağlıkla, mutlulukla, huzurla yaşasın hep:) sevgiler…

 2. gulyuz says:

  ne güzel resimler,özellikle ikincisine bayıldım, tam bir prenses gibi olmuş, ben de böyle güzellikleri oğlumla paylaşacağım günleri iple çekiyorum:)

  • nnbalo says:

   sağolasın; sizinde az kaldı; aslında her yaşın tadını çıkartmak gerekiyor galiba; çocuk büyüdükçe daha iyi anlıyorum bunu :)

 3. Esma says:

  Bana en güzel düğün hediyelerinden (kalpli seni seviyorum yastığı :) birini veren Sevgili Dilay’a nice mutlu yıllar diliyorum…

  • nnbalo says:

   aaa esmaaa :) yastığı gösterdi ama size vermedi dikkat edersen :) ama siz birbirinizi seviyormuşsunuz o yüzden getirdi nikaha , teşekkürler…

 4. nuray says:

  dilay’cığımın doğum gününü kutlarım, tabii dilayın güzel annesi ve babasınında.
  daha nicelerine inşallah……

 5. zeynepk says:

  Nihancım öyle güzel yazmışsınki, daha neler nele paylaşacağınız günler gelecek..Minik prensesin doğum günü kutlu olsun, hep birlikte inşallah nice nice sağlıklı ve huzurlu yıllar geçirir ve torunlarının fotoğraflarını da burada paylaşırsın:))))

 6. sema özkan says:

  ne söyleyeceğimi bilemiyorum gerçekten ağlatacaksın beni şimdi bak.
  Hamilelik sürecinde göbek tokuşturduğumuz günlerden (daha doğrusu benim koca göbeğimi seninkine tokuşturduğum) bugünlere…
  Geçenlerde ben de düşündüm nihancım koskaoca 5 yıl geçti…
  Annesi gibi şahsına münhasır prensesimizin doğumgünü kutlu olsun… çok özel çok güzel bir kızın var. allah sizi hiççççç ayırmasın inşallah…. sizi çoookkkk seviyorum.

  • nnbalo says:

   hayatlarımız paraleldi o günlerde, benzer şeyleri yaşadık; gerçi sen ikiz annesi olarak biraz daha katmerli yaşadın. sizinkilerede şimdiden mutlu yıllar. amin hiçbirimiz çocuklarımızan ayrılmayalım. sevgiler bizden :)

 7. sevin says:

  Nihancığım Dilay’a güzel annesi, babası ve tüm sevdikleriyle çok çok çok güzel, sağlıklı, huzurlu, mutlu nice güzel yıllar diliyorum ve kocaman öpüyorum, slm

 8. Ayca says:

  Evet Nihancim yaa, herkese katiliyorum, ben de cok duygulandim okurken. Cok guzel yazmissin gercekten…

  Dilaycigima da tekrar nice nice senelere, iyi ki dogmus bıcırık!!!

  * Bu arada kostum super basarili olmus, tebrikler takdirler ikinize de :)

  • nnbalo says:

   ya hepimizin hissettiği şeyler di mi bunlar, sizlere de ne kadar tanıdık… teşekkürler :)
   * kostümü beğenmene sevindim. bizimki de tadını çıkarttı :)

 9. Harika says:

  Nice güzel yılları yine hep birlikte sağlıkla, mutlulukla kutlayın Nihancım!
  İyi ki doğdun Dilay!!! Nice mutlu yıllara…
  Küçük Deniz Kızı Dilay artık Prenses olmuş :D
  mutluluk verici ;)

 10. neslihan says:

  Dilay’a nice güzel yıllar diliyorum… Sağlık, mutluluk dolu bir hayatı olsun tüm sevdikleriyle birlikte…

 11. serpil says:

  gözümüzün bebeği dine dilayımız, halasının güzeli, iyiki doğdun. nice güzel ve dünde söylediğin gibi çok heycanlı, neşeli , mutlu doğum günlerin olsun .
  nihan okadar güzel anlatmışsınki okurken gözümden yaşlar süzüldü . ne zaman büyüdü nasıl geçti zaman ve daha dün minicikti babasının avuçlarında yatıyordu :) şimdi kocaman oldu. annesinin ve babasının prensesine nice mutlu yıllar..

  • nnbalo says:

   amin :) babasının avuçlarından kucağına, sırtına derken en son bir kol bir bacakla tutularak döndürülmeye terfi etti. Darısı başınıza :) hep beraber işaallah…

 12. özlem baytak says:

  canım benim beni de çok duygulandırdın..Dine Dilay’ın çok mutlu, çok huzurlu ve de çok sağlıklı bir ömrü olur inşallah..Rabbim sizlere bağışlasın hepinizi öptük..daha nice birlikte yıllara olsun Nihancım :)güzel arkadaşım benim :)

Comments are closed.