pet şişesi koluna herkes okuLa

 

Pet şişeleri geri dönüşümde nelerde/ nasıl işlevsel olarak kullanabiliriz adlı proje yarışmasına hoşgeldiniz balo yolcuları…

 

Hemen google a sordum tabi; sahi nasıl kullanabiliriz diye.

Çıkan sonuçlar içinde işlevsel olarak dikkatimi çeken şey bilezikler oldu. Ben de bir kız anasıyım malum, dikkatimi çekmesi normal değil mi?

Halası bize geldiğinde “Ravza’ nın odası da mı bu kadar karışık olacak büyüyünce?” dedi. Oysa o gelmeden önce biz baya bi düzeltmiştik ! Takılar, tokalar, ıvır zıvırlar çok bizde yani. Bir de böyle bileziklerimiz olsun fena mı?

Hem de Dilay, yapımın pek çok aşamasında yeraldı. Bu da benim için önemli. Sonuçta onun ödevi…

Petşişeleri halkalarından maket bıçağı yardımıyla kestik; sonra üzerine uhu sürüp ne istiyorsak onu yapıştırdık. Ben ip doladım; Dilay renkli bantlarla ya da kurdelelerle çevreledi.

Renk renk bileziklerimiz oldu :)

Dilay’ ın koluna, küçük pet şişelerden kesilen halkalar oldu.

Elinde tuttuğu litrelik şişeden de onlara çanta yaptık … Bir de fotoğraflarla olayın nasıl gerçekleştiğini anlattık. Oldu bitti.

Bu da benim cola şişesinden tek taşım :) Parmağıma ölçü alınarak yapıldı.

Çok beğendim; takıp duruyorum…

İşte bir performans ödevinin sonuna geldik.

Sevgiler, saygılar; mutlu haftalar efenim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
This entry was posted in baLo and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to pet şişesi koluna herkes okuLa

 1. Sema ozkan says:

  Size bayıldığımi daha önce söylemiş miydim acaba?Anne kız harikasiniz. Daha benim hayatımda performans ödevleri başlamadı. Ama olunca sizi aricam sayın balo. Saygılar sevgiler:))

 2. zeynepk says:

  Nihancım her ikinizin de ellerine sağlık, çok güzel görünüyorlar. Şimdiki çocuklar harika, onlarla gelecek eminim çok daha güzel olacak:)))

  • nnbalo says:

   Neşeli oldular. Teşekkür ederiz :) Şimdiki çocuklar pek çok şey görüyorlar. Bence algıları böyle gelişiyor. Bir de vicdanlı olurlarsa tadından yenmezler..

Comments are closed.